PromExpo 2019: Sektörün Büyük Buluşması 20 Ekim 2019

PromExpo 2019: Sektörün Büyük Buluşması

Eylül-Ekim ayları promosyon sektörü için yoğun geçecek günlerin başlangıcı sayılır. Yeni fuarlar, yeni ürünler ve müşteriler, aynı zamanda yeni yılın siparişleri...

Yeni hedefleri ve güçlü ekibi ile Promosyon AraBul ailesi olarak bu seneki fuarları yakından takip ettik. Çünkü fuar demek yenilik, arge demek. Fuar demek yeni dostluklar kazanmak, dinlemek ve dinlenilmek demek bizim için.

CNR Holding kuruluşlarından ITF İstanbul Fuarcılık A.Ş. organizasyonu ve Promotürk Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen Kurumsal Hediye ve Promosyon Ürünleri Fuarı PROMEXPO 2019; bilgilendirmelere göre 200 işletmenin iştiraki ve 49 ülkeden 20 binin üzerinde sektörel ziyaretçisi ile hedefine ulaşmış oldu. Organizatörlerin sosyal medya ile büyük kesimlere ulaşmaları yanında fuar merkezinden çok daha uzak alanlarda bile fuar reklamlarını görmüş olmamız bu fuara verilen değeri gösteriyor olsa gerek.

Fuar alanındaki en küçüğünden en ihtişamlısına kadar tüm stantlarda ayrı ayrı yenilik ve heyecan gözümüze çarparken rengarenk ve cıvıl cıvıl bir fuarcılık ön plana çıkıyordu. 

2020 yılına ait ajanda ve takvimler, yeni kalemler, sektörde ağırlığı gittikçe artan teknoloji ürünleri boy boy firmaların stantlarında ziyaretçilerini bekliyordu. Sadece bunlar mı? Elbette değil. Promosyon denilince aklınıza ne geliyorsa fuarda görme imkânımız oldu. Tek kullanımlık diş fırçası ve macunu, telefon ve sigara bağımlılığı üzerinden geliştirilen telefon tutucu çakmaklar, rüzgar gülü ile reklam fikri ve nice yeni ürünü firmaların tanıtımları ile tanıma ve inceleme fırsatımız oldu.

Nerede ise tüm stantları ziyaret ettik. Şıklık ve zarafette birbiriyle yarışan onlarca stant sayabiliriz. Ziyaretlerimiz neticesinde birçok kişi ile tanıştık, sohbet ettik. Hepsinde samimi bir hava, güler yüz ve muhabbeti gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Fuar organizatörlerinden Promotürk Derneği Başkanı Dr. Abdullah GÜRZ beyefendi’ye Promosyon AraBul hakkında bilgi verirken uzun soluklu bir şekilde sektörü konuşma fırsatımız oldu.

Ziyaretçilere özel kampanyaların açıklandığı fuarda birçok standa ciddi ekonomik bağlantılarında kurulduğunu görmek hem bizi sevindirdi hem de sektörün geleceği açısından bize ayrıca bir heyecan verdi. 

kauçuk anahtarlık fiyatları  baskılı plastik anahtarlık   promosyon anahtarlık çeşitleri promosyon anahtarlık ankara promosyon anahtarlık izmir promosyon anahtarlık toptan etkin promosyon anahtarlık deri anahtarlık promosyon etkin promosyon anahtarlık deri anahtarlık promosyon

Yerli ziyaretçiler kadar birçok ülkeden yabancı ziyaretçileri gördük. Stantlarda bu yabancı misafirlerimiz için hazırlıklı bir şekilde bekleyen uzmanların mücadeleci yaklaşımları görülmeye değerdi.

Türkiye pazarında 20 milyar liralık bir ticaret hacmine ulaşılsa da geçen senelerdeki tecrübelerden yola çıkarak  yurt içindeki ekonomik krizlerden etkilenmek istemeyen promosyon sektörünün artık yurt dışına açılma isteğini bu fuarda daha net gözlemlemiş olduk. Bu Promosyon AraBul olarak ta hedef ve ideallerimiz arasında. 

Dünya her gün yeni bir trend ile güne başlıyor. Her gün yeni bir yenilik hayatımıza merhaba diyor. Promosyon sektörünün de diğer sektörlerden çok daha hızlı bir şekilde yeniliğe ve değişime ayak uyduracağını tahmin ediyoruz.  Promosyon fuarlarında da bu farkı görebileceğimizi düşünüyoruz. Bu bağlamda önümüzde ki promosyon fuarların çok daha farklı konseptleri de içinde alması gerektiğini buradan acizane tavsiye edersek sanırım bize kimse kızmaz.

Ne de olsa artık biz de bu çok büyük promosyon sektörü ailesinin “ilk ve tek ilan sitesi” üyesiyiz…

Bu fuar da emeği geçen herkese ayrı ayır teşekkür ediyoruz.  Daha iyisini istemek bizlerin hakkı, organizatörlerin de sorumluluğu olsun.

Standını ziyaret ettiğimiz, kahvesini içtiğimiz, hasbıhal ettiğimiz, promosyonarabul.com sitemizi tanıttığımız, yorum ve tavsiyelerini aldığımız tüm promosyon firma yetkililerine de ayrıca teşekkürü borç biliriz.  Onları en kısa sürede sitemizde görmek bizi onurlandıracaktır.

Yeni bir promosyon fuarında görüşmek ümidiyle, Hoşçakalın…