Promosyon Sektörü Yeni Yıldan Ümitli 29 Aralık 2019

Promosyon Sektörü Yeni Yıldan Ümitli

Firmaların yeni müşterilere ulaşmalarında veya var olan müşterilerine kendilerini hatırlatmalarında promosyonun büyük öneme sahip olduğu bir gerçek. Her yılın aralık ayı ise promosyon sektörü için firma siparişlerinin yoğun bir şekilde yetiştirilmeye çalışıldığı zaman dilimi olduğu biliniyor.

Geçen senenin aksine bu sene promosyon sektöründe bahar havası yaşanıyor. Promosyon firmaları 24 Kasım Öğretmenler günü yoğunluğunu atlatamadan yeni yıl siparişlerini yetiştirmeye çalışıyor.

Sektörün ilk ve tek ilan sitesi promosyonarabul.com  yöneticisi İsmail ERCAN’ın bildirdiğine göre “Piyasalarda çarklar daha hızlı dönmeye başladıkça firmalar da tanıtım ve promosyon ürünlerine daha fazla ilgi göstermeye başladılar. Yani sektörde yüzler gülüyor…”

Firmalar için yeni yıl tanıtım planlamaları yapıldı, reklam ürünleri belirlendi ve kurumsal baskılı ürünler üretilmeye başlandı. Yeni yıl ile birlikte birçok firma yeni hediye ürünlerle dost ve müşterilerinin gönüllerini almaya ve olumlu marka algısı oluşturmaya çalışacaklar.

Bu yıl hangi promosyon ürünleri daha çok tercih ediliyor?

Tabi ki her yeni yılın en önemli promosyon ürünleri takvimler… Ofis ve ev duvarlarını rengârenk süsleyecek gemici takvimleri ve masaların olmazsa olmazı üçgen piramit takvimler firmaların tercihleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Aynı zamanda dini ve manevi birçok bilgiyi barındıran duvar takvimleri firmaların gözde ürünleri arasında yer alıyor.

Ajandalar biraz daha pahalı gözükse de dağıtım yapan firmaya oldukça karizmatik ve kurumsal bir hava katıyor.

Firmalar müşteri nazarında hatırlanmak ve akılda kalmak için promosyon saat gibi uzun süreli kullanıma uygun ürünleri tercih ediyorlar.

Çok daha özel ürün yaptırmak isteyen firmaların fincan takımları ya da işlemeli kalemler gibi ürünler ile ilgilendiklerini söyleyen promosyoncular, kalem, matbaa ürünleri, magnet gibi iki yüze yakın kategoride firmaların isteklerini en iyi şekilde karşılamaya çalıştıklarını ifade ettiler.

Yeni yıl siparişlerini yetiştirmek için yoğun uğraş veren sektör temsilcilerin bazı sipariş teslimatlarını ise 2020 Ocak ayının ortalarına ötelemek zorunda kaldıklarını biliniyor. Bundan sonra sipariş verecek firmaların bu yoğunluğu düşünerek hareket etmelerinde fayda var.

Yeni yıl ürünlerine olan bu ilgi ve alaka sektörde memnuniyet ile karşılanırken bu durumun 2020 yılı için fuar stant başvuruları ve arge planlamalarına ayrı bir güven ve heyecan olarak yansıyacağı tahmin ediliyor…