İlginç Promosyon Ürünleri

Bir fuarı geziyorsunuz. Çok güzel stantlar var.  Reklam sektörü tüm hünerini orada sergiliyor. Firmalar misafirlerini kendi stantlarına çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Geziyorsunuz ve “her stantta aynı şeyler var” diyorsunuz, hep aynı argümanlar…

Sonra gözünüze çok farklı bir şey takılıyor: Bambaşka bir şey. Fuarda hiçbir firmada olmayan şey. Bir anda ilginiz oraya kayıyor. Belki de o standa uğramayacaktınız ama yöneliyorsunuz o tarafa. Belki de fuar yordu sizi çıkıp gidecektiniz ama artık planlar değişti. O stant gezilmeli, o firma ile tanışılmalı. İşte ilginç promosyon ürünler böyle bir etki yapar misafirlerin gözüne ve gönlüne…

Bir çok firma fuar öncesinde ajans sahibinden yada promosyoncusundan böyle bir promosyon ürün için öneriler bekler.

Promosyon Nedir? Promosyon Ne Demek?

Promosyon, firmaların potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak; kurumsal kimliğe sahip olan işletmelerin ise kendilerine marka değeri katmak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır. Fransızcadaki promotion sözcüğünden gelmektedir. Türkçe karşılığı özendirme'dir. Eş anlam olarak eşantiyon da kullanılabilinir.

Farklı Promosyon Ürünler

Farklı promosyon ürünleri konusunda müşterilerini memnun etmek isteyen firmalar her zaman bir arayış halindedir. Sektör içinde bir adım önde olmak için farklı olmalı, farklı ürünleri müşterilerine sunmalıdır. Farklı promosyon ürünleri piyasada ilk siz tanıştıramazsanız sıradanlaşır ve sektörde hiç bir zaman güçlü bir aktör olamazsınız. Promosyon fuarları da bu arayışın biraz karşılığıdır aslında.

Aslında promosyon; üreticisinden dağıtıcı firmasına kadar sektörün “ben buyum” mesajı gibidir. Üretirken de dağıtırken de promosyon ürünü konusunda oldukça dikkatli karar verilmeli ve güçlü mesaj verilmelidir. 

Promosyon Önerileri

İlginç promosyon ürünleri seçimi konusunda oldukça titiz davranmanız gerekir. Her ürün her sektörde aynı etkiyi yapmayabilir. Burada promosyon firmanız ile iyi bir sektör analizi yapıp size en uygun ürünü bulmanız size önemli bir artı sağlayacaktır.

- Tek kullanımlık bir diş fırçası yemek sektörü kapsamında ilginç promosyon ürünleri için iyi bir örnek olabilir.

- Rüzgar gülü çocuklara yönelik bir organizasyonda oldukça dikkat çekici bir promosyon olabilir.

- Aynı şekilde teknik personel ağırlıklı müşteri portföyü için çok fonksiyonlu teknik kalem her zaman ilgi çekici ve ilginç bir eşantiyon ürün olacaktır.

- Son zamanlar akıllı telefonların artık hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte kullanımları da çoğalmaya başladı. Promosyon kalem veya promosyon çakmak ürünlerinin tasarım değişikliğine gidilerek akıllı telefon tutucu haline geldiğini ve oldukça kullanışlı olduklarını görmekteyiz. Böylesi bir promosyon üründe tercih edilebilinir.

- Promosyon resim çerçeveleri özellikle ofis çalışanlarının masalarında sevdikleri ile firmanızı birleştirir. Ve hiç kimse sevdiğini çöpe atmak istemez. Uzun süreli kullanıma açık bir promosyon üründür.

- Tohumlu promosyon ürünler firmanızın doğaya verdiği değeri gösterir. Çok karizmatik bir reklam ürünüdür. Müşteriler böylesi dönüşümlü ürünler konusunda firma algısına ve sadakatine oldukça önem verirler.

- Teknolojik promosyon ürünler biraz emsallerine göre pahalı gibi gözükse de çağın gereklilikleri dikkate alındığında kullanım alanı ve ömrü geniş ve uzun ürünlerdir. Kart şeklindeki bir usb ile hem fiziki olarak firma bilgilerinizi kartvizit mantığıyla tanıtabilir. Hem de silinemeyen kısımlarına firmanıza ait görsel ve tanıtımları ekleyerek müşterilerinize usb bellek hediye edebilirsiniz.

- Çok satılan kitaplara promosyon kapak yaptırabilir ve bunları müşterilerinize dağıtabilirsiniz. Kurumsallık açısından oldukça önemli bir imaj vereceğiniz kesindir.

- Promosyoncunuzdan yada reklam ajansından ülke içinde yada dışında yapılacak bir gezi organizasyonun için belli bir sayıda kişinin sponsorluğunu üstlenmesi için gerekli organizasyonu yürütmelerini isteyebilirsiniz. Çekiliş şartları arasında sosyal medya hesaplarınızın takibini de koyarsanız sosyal medya hesaplarınızı da güçlendirmiş olur ve firma tanınırlığınızı artırırsınız.

- Corona virüs tehlikesinin yoğun bir şekilde yaşandığı günümüzde sağlık sektörüne sunacağınız promosyon maske yada tek kullanımlık kolonya gibi ihtiyacı ürünler sektörde sizi hiç unutulmayacak bir yere taşıyabilir.

- Eğer portföyünüz genel ev müşterileri ise tablo ya da pano satıcıları ile görüşerek yapılan tablolara reklamlarınızı koyabilirsiniz. Bu sayede siz evlere reklamınızla girerken uzun süre orada marka algısı oluşacaktır. Aynı zamanda tablo alan kişilerde ürün alım maliyetiniz düşürmüş olur. Bu örneği piyasa da satılan her ürün için uyarlayabilirsiniz.

Promosyonarabul.com’da size ve müşterilerinizin dikkatlerini çekebileceğiniz oldukça ilginç promosyon ürünleri bulabilirsiniz.

Aynı ürünü promosyon olarak dağıtan onlarca firmadan senin bir farkın olmalı. 

Aradığın o ilginç promosyon ürünü sitemizde olabilir...